Picual 5l - Extra panenský nefiltrovaný olivový olej

€69,99
Skladom (>5 ks)

Silný, nefiltrovaný olej s prenikavým zakončením. Zber 2023/2024!

Kategória: Všetky produkty

Osloví Vás bohatou vôňou čerstvo posekanej trávy a bazalky. V ústach sa prejaví intenzívnou a ovocnou chutí s náznakom paradajok a broskýň, a s prenikavo aromatickým korenistým zakončením. Olej pochádza vždy z posledného zberu. Chuť sa každým rokom mení s ohľadom na počasie, kvalitu úrody a pod., základná charakteristika zostává nemenná.

Picual je odroda veľmi intenzívna a aromatická, ktorá exceluje ako v teplej, tak i studenej kuchyni. Jej jemná horkosť značí vysoký obsah antioxidačných polyfenolov a je prirodzeným ukazovateľom kvality. Plody Picualu, vďaka ich silnej chuti a vysokému množstvu šťavy, používame výhradne na produkciu extra panenského oleje. Picual je mnohými znalcami považovaný za najlepší z najlepších a možno preto je najpopulárnejšou odrodou pestovateľov v Španielsku.

Jeho intenzívna a lahodná chuť sa dobre kombinuje k hovädziemu, zverine, rybám, ale aj do šalátov, alebo len tak jednoducho s pečivom.

Nefiltrovaný – keďže neprešiel filtráciou, je tento olej hustejší, zakalený a intenzívnejšej chuti.

 

Zber: 2023/2024
Minimálna trvanlivosť do: 31/12/2025

Acidita 0,19%
Index peroxidy ( mEqO2/kg) 3,84
K270 (Ext. Esp.:E1cm, 1%) 0,085

 

Výživové údaje na 100ml

Energetická hodnota 3404kJ/828 kcal

Tuky                                            92g

z toho nasycené mastné kyseliny  14g

Sacharidy                                    0g

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
JB Avatar autora | 1.3.2024
Dobrý deň, olivové oleje skúšam roky, som nadšenec pre varenie, gastro, chodím po Grécku, Taliansku skúšam rôzne oleje, očakával som od tohto oleja výbuch v ústach, prekvapivé zakončenie ako je v popise, nestalo sa, olej hodnotím ako bežný olej z obchodu, (Franz Jozef a pod.) Hodnotenie od 1-10 mu dávam 5, popis, príbeh, všetko znie v popise nadpriemerne dobre, realita je iná, olej nieje vôbec výrazný ako sa tvári v popise, chcete radu ? Keď bude taliansky týždeň v Lidli Kúpte Italiamo olivový olej 500 ml označenie D.O.P. prosím pekne, chuti oveľa lepšie, stačí ho do jedla oveľa menej, má štipľavé zakončenie na výraznej úrovni, som sklamaný, v tomto sa význam. Dávam ešte šancu, môžte mi poslať vzorku vášho Top z top oleja.