O NÁS 

 

 

Ako to všetko začalo

Vŕta Vám hlavou ako vzniklo meno Lozano Červenka? Jednoducho. Eva Červenková zo Středokluk (Česká republika) si vzala šarmantného španiela Carlosa Lozano a medzinárodné meno bolo na svete. Carlos najprv pracoval ako stavbár, kríza v španielskom stavebníctve ho ale prinútila obor opustiť. Keď sa vtedy naskytla možnosť kúpiť olivový háj, neváhali. Medzi olivovníkmi Carlos vyrastal a nápad sa páčil aj Eve, ktorej na českom trhu chýbal kvalitný olivový olej za prijateľnú cenu. Spojili sa s Carlosovým bratom, ktorý tiež vlastní olivovníky, a pustili sa do výroby. Prvé várky oleja vozili Eva a Carlos do Českej republiky len pre seba a čo zostalo, rozdali priateľom. Kladné odozvy je ale rýchlo presvedčili, že má zmysel ponúknuť olej aj ďalej. Presvedčila ich o tom aj Lída, sestra Evy, ktorá pomohla zo založením firmy a prišla s myšlienkou predávať olej na farmárskych trhoch.

Kde sa náš olej vyrába

Extra panenský olej Lozano Červenka sa vyrába v Andalúzii, v podhorí Sierra de Segura, u brán národného parku Cazorla Segura a Las Villas., v provincii Jaén. Olivové háje našej rodiny k dnešnému dňu majú 24 000 stromov, čo znamená celkovú produkciu cez 300 000 litrov extra panenského olivového oleja ročne. Náš extra panenský olivový olej sa získava výhradne za studena, a to z olivovníkov, z ktorých sú niektoré staré viac ako storočie.  Navyše pochádzajú z oblasti, ktorú odborníci považujú za jednu z najlepších.

Aké odrody olivového oleja ponúkame

Najprv sme predávali len olivový olej odrody Picual, ktorý sa vyznačuje výraznou chuťou s jemným korenistým zakončením. Neskôr sme pridali i alternatívu pre tých, ktorí si potrpia na jemné oleje: odrodu Arbequina.

Naša filozofia

Chceme jest dobre a zdravo každý deň. Naše rodinné korene nám túto cestu otvárajú. Olivový olej sa pre nás stal nielen prácou, ale predovšetkým vášňou , o ktorú sa chceme deliť.  Ako priami pestovatelia a výrobcovia môžeme ponúknuť veľmi výhodné ceny pri zachovaní vysokej kvality.  Prekvapilo nás, koľko mýtov o olivovom oleji medzi ľuďmi koluje, chceme olej nielen ponúkať za prijateľnú cenu, ale aj pomáhať s osvetou olivového oleja v Českej a Slovenskej republike.

Náš sortiment

Olivový olej tvorí hlavný podiel nášho sortimentu, postupne sme k nemu pridali aj niekoľko druhov olív (čiernych a zelených), kapary nakladané v octe a morskej soli, sladkokyslé uhorčičky , vinnú redukciu a sherry ocot. Obľúbené sú aj naše krehké mandle. Navyše si u nás môžete zakúpiť ručne maľovanú  keramiku z Andalúzie.

Náš tým

Aj keď sa náš sortiment neustále rozširuje, o všetko sa stará pár ľudí. Eva má na starosti marketing, Lída predaj a Carlos finančné záležitosti a logistiku. Prednedávnom sa k nám pridala Lenka, ktorá zastrešuje Slovenskú republiku.  Niekoľko dni v týždni môžete na stánkoch po celej Českej republike vídať našich vyškolených predajcov, ktorí Vám s čímkoľvek radi poradia.Do budúcna by sme chceli pravidelne navštevovať trhy, festivaly aj po Slovenskej republike.

 

 

 

Zelené zlato

Vyrábame extra panenský olivový olej vysokej kvality, ktorý sa získava priamo z vybraných olív výhradne mechanickými procesmi. Náš olej je vlastne džús z olív, a to buď odrody Picual, alebo Arbequina. V porovnaní s bežnými olejmi sú naše oleje veľmi aromatické, pretože nedochádza k mixovaniu odrôd. Olej má veľmi nízku kyslosť , ktorá sa každý rok mení v závislosti na úrode?

Olej ponúkame čerstvý, zber olív prebieha vždy od novembra do januára.

 

Rodinná tradícia

Naše háje  zahŕňajú  približne 24 000 stromov, čo znamená celkovú produkciu cez 300 000 litrov extra panenského olivového oleja ročne. Ako priami výrobcovia môžeme ponúknuť veľmi výhodné ceny pri zachovaní vysokej kvality.

Olivy a kapary

Ponúkame niekoľko druhov olív, či už klasické bez kôstky ? , alebo príjemne aromatické s kôstkou.  A ak máte radi kapary, určite sa stanete našimi vernými zákazníkmi . Nakladáme ich v octe a morskej soli. Svojich fanúšikov majú aj naše sladkokyslé uhorôčky.

Sherry ocot a Vinná redukcia z Jerez de la Frontera

Dostanete u nás tiež vinnú redukciu, ktorá sa získava starostlivým varením toho najkvalitnejšieho hrozna, alebo sherry ocot karamelovo mahagónovej farby s vôňou sliviek a sušených fíg. Obe ingrediencie obohatia širokú škálu Vašich pokrmov a ak je zmiešate, dostanete lahodné balsamico.

Mandle

Ponúkame čerstvé mandle odrodu Ferragnes, ktoré sa škrupín zbavujú až tesne pred dovozom do Čiech. Preto sú krásne krehké, mäkké a sladké. Pochádzajú z okolí hor Sierra de Baza a Sierra del Pozo (Granada, Andalúzia).